İZMİR YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

izmir yangın alarm sistemleri

>Yangın İhbar Sistemleri, yangını başlangıç anında tеspit еdip uyarı еlеmanları ilе müdahalе birimlеrini yönlеndirmеk, varsa söndürmе sistеmlеrini uyarmak vе ortamda tеhlikе arz еdеn birimlеri dеvrе dışı bırakmaktır.Yangın algılama ve uyarı sistemleri yangınla  mücadelenin en önemli adımıdır. Yangın algılama ve uyarı sistemleri, yangının etkin bir şekilde kontrol altına alınması gereken ilk dakikalarında algılanmasını sağlayıp ilk müdahale aşamasını hızlandırarak can ve mal kaybını önlemek için kurulurlar . Genel olarak erken uyarı sistemleri, yangının üç karakteristik özelliği olan duman, ısı ve alevden birini veya birkaçını algılayarak çalışır. Yangının duman, ısı ve alev özelliklerini algılamak için üretilmiş değişik dedektör tipleri mevcuttur ancak bunlar tek başlarına yeterli olmayabilir ve bir arada kullanılmaları gerekebilir. Yangın ihbar sistemleri, dedektörlerinden aldığı yangın alarmını yorumlayarak çıkışlarını (söndürme sistemi, siren, telefon hattı vs.) Çеşitli tip algılama еlеmanları kullanılarak hеmеn hеr uygulama alanı için çözüm ürеtmеk mümkündür.

 

YANGINLARI ÖNLEMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER ?

izmir yangın alarm sistemleri

Evde ya da iş yerlerinde açıkta ocak bırakmamalıyız, prizde takılı bir elektronik alet unutmamalıyız, eğer bir kaçak fark ettiysek hemen arıza bildirimi yapmalı ve bu arıza giderilene kadar elektrik kullanmamalıyız. Çocukların ulaşabileceği yerlerde yanıcı maddeler bulundurmamalı, yanıcı maddeleri güneşin altında unutmamalıyız. Yangınları önlemek için biz insanların sebep olduğu tüm durumlara karşı daha tedbirli olmalıyız.

YANGIN ALARM SİSTEMİ ÇEŞİTLERİ

izmir yangın alarm sistemleri

>Adresli yangın algılama sistemleri

>Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemleri

 

ALARM SİSTEMLERİ NERELERDE KULLANILIR ?

izmir yangın alarm sistemleri

>İşyeri

>Depo

>Ev

>Otel

>Fabrika

>Okul

>Hastane

>İşyeri

>Depo

>Ev

>Otel

>Fabrika

>Okul

>Hastane

İzmir yangın alarm sistemleri

Etiketler :

izmir yangın ihbar sistemleri, izmir yangın ihbar sistemleri, Yangın ihbar sistemi fiyatları, Okul yangın ihbar sistemi, izmir fabrika yangın ihbar sistemi fiyatları, izmir ev yangın alarm sistemleri, izmir iş yeri yangın alarm sistemleri, izmir yangın ihbar fiyatları, izmir yangın ihbar sistemi şirketleri, izmir market yangın alarm sistemleri, yangın alarm sistemi firmaları, yangın ihbar sistemi, konvansiyonel yangın alarm sistemi izmir, adresli yangın alarm sistemleri