ip kamera sistemleri

İp Kamera Sistemleri

IP Kamera sistemleri, oldukça merak ediliyor ve özellikleri ile ilgili de çokça soru yöneltiliyor. Bu teknolojinin en çok tercih edilenlerden biri olmasını sağlayan özellikleri kısaca ifade edeceğiz ama önce IP Kamera sistemleri nedir ? Bir bakalım. Genel bir tanım ile IP Kamera sistemleri, üzerindeki sensörler sayesinde görüntüyü yakalayan ve bu görüntüleri dijital veriler haline getiren, bu verileri de ağ yardımı ile yetkilendirilmiş kullanıcılara yani size ileten özel birer görüntüleme sistemleridir. IP Kamera sistemi, güvenlik sistemleri arasında özel bir yere sahiptir. Çünkü pek çok avantajı beraberinde getirir. Hemen sistemin özelliklerine bakarak daha yakından tanıyalım ve avantajlarını görelim.

IP Kamera Sistemi Özellikleri

  • En önemli özelliklerinden biri, çalışması için kayıt cihazı ya da kart gibi herhangi bir aparata ihtiyaç duymamasıdır.
  • İnternet üzerinden erişim sağlanabiliyor olması oldukça faydalı bir özelliğidir.
  • Kablolu ve de kablosuz olmak üzere çeşitlenen IP Kamera sistemleri, iki farklı alternatif sunar. Kullanım türüne göre seçim yapılabilir.
  • IP Kamera sistemleri sayesinde gerçek zamanlı izleme mümkündür. Yani görüntü anlık olarak masaüstü ya da dizüstü bilgisayar veya tablet bilgisayar ile mobil cihazlar üzerinden takip edilebilir.
  • Programlanabilir yapısı sayesinde, görüntü depolamadan, hareket algılamaya ve alarm yönetimine kadar pek çok farklı özelliğe sahip olabilmektedir.

IP Kamera sistemleri ile tüm bu avantajları elde edebilir, kullanım alanınıza göre özel bir sisteme sahip olabilirsiniz. Yani ihtiyaçlarınıza yönelik bir cihazınız olabilir. Yangın alarmı yönetimi ekleyebilir, kablosuz sisteme sahip olabilir, dilerseniz evinizde dilerseniz iş yerinizde bu sistemi kurdurabilirsiniz. IP Kamera sistemlerini, analog sistemlerden ayıran temel özellik ise görüntüyü işleme biçimidir. Bu teknoloji, size basit bir ifade ile daha fazla hareket kabiliyeti kazandıracak, daha geniş özellikler sunacaktır. İzmir IP Kamera sistemlerine sahip olmak isteyen, bu sistemler aracılığı ile evinin ya da işyerinin güvenliğini sağlamak isteyenler için seçeneklerle dolu bir kent. Ancak gözümüz arkada kalmasın derseniz, Teknosmart Güvenlik Sistemleri olarak ekibimiz hizmetinizde. İşi uzmanına bırakın, kafanız rahat olsun, eviniz de işiniz de güvende olsun!

İp Kamera Sistemleri